Патріотичне виховання

На виконання  Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах та інших нормативно-правових актів, з метою формування почуття патріотизму і духовності, національної свідомості, активної громадянської позиції, любові до свого народу,  підвищення престижу військової служби у КЗШ №84 з 06.11.2015 по 06.12.2015 р. було сплановано та проведено місячник оборонно-масової роботи, національно-патріотичного виховання присвячений святкуванню Дня Збройних сил України.

Щільно перекликається із цим святом Міжнародний день волонтерів, до якого частково мають відношення і учні та вчителі нашої школи, так як долучаються до різноманітних благодійних акцій.  Більшість із цих  мають відношення і до Збройних сил України так як направлені на допомогу воїнам у зоні АТО.

Однією з подібних благодійних  акцій стала міська акція «Зав’яжи вузлик перемоги». 

Учні КЗШ №84, екскурсоводи шкільного музею, вчителі, а також батьки, відгукнувшись на пропозицію громадської організації «Сприяння Збройним Силам України» та Національної гвардії України протягом двох тижнів  приносили старі речі, з допомогою вчителів різали їх на смужки та плели маскувальну сітку для воїнів АТО. Школярі приходили на перервах, залишалися після уроків та намагалися якомога швидше закінчити і передати до зони антитерористичної операції маскувальний засіб для воїнів. Не могли стояти осторонь і батьки, прийшовши за дітьми, бралися за плетіння. Всі працювали старанно та дружньо, але  в очах кожного стояв смуток і за роботою не велися веселі розмови.

Адже кожен з нас живе надією на те, що найближчим часом в Україні настане мир, і в цьому буде і наш посильний внесок.

            Протягом місячника були проведення наступні заходи:

у бібліотеці школи  функціонувала виставка літератури з військово-патріотичної тематики,

протягом місяця в усіх класах проходили коментовані перегляди художніх та документальних фільмів про боротьбу українських воїнів на сході країни, про Революцію гідності, про благодійні вчинки українців;

учні школи відвідали шкільний музей, у якому детальніше познайомилися із професією військового льотчик, слухали про героїчні подвиги наших земляків-льотчиків, про їх службу в Збройних силах України, розглядали експонати з літаків та відвідали літак ІЛ-76 на аеродромі ;

18.11.15 пройшов конкурс стіннівок , присвячених 24-й річниці Збройних сил України, участь прийняли усі класи закладу, перемогу здобули учні 7-А класу, які зробили стіннівку з фотографіями зустрічі з воїном АТО Трофимчуком О.В. та самі написали присвячений нашим воїнам вірш.  Пізніше, на виховній годині 4 грудня  цю газету презентували капітану запасу Збройних сил України Трофимчуку О.В.

вихованцями образотворчого гуртка «Яскрава палітра» під керівництвом Теслюк Г.О. була організована виставка малюнків «6 грудня – День Збройних сил України»;

03.12.2015 членами учнівського  самоврядування було виготовлено та розповсюджено у мікрорайоні школи вітальні листівки з Днем Збройних сил України;

04.12.2015 педагогом-організатором Ніщик С.М. та вчителем фізичної культури Леончиком Є.О. було проведено спортивне свято «Батьківщину-мати умій захищати». Всі класи приготували стройову пісню з маршируванням, приймали участь у різноманітних веселих спортивних естафетах та конкурсах, змагалися на швидкість, на спритність, обробляли «рани» у конкурсі «Веселий медбрат», влучали у мішені, малювали «вороже військо» із зав’язаними очима. Свято пройшло цікаво та весело, діти завзято змагалися за перемогу.

04.12.2015 у всіх класах пройшла Єдина виховна година, присвячені 24-й річниці створення Збройних сил України, на якій класні керівники демонстрували відеоролики, присвячені українським воїнам,  діти декламували вірші, слухали розповіді про військову службу.

Цікаво та чуттєво пройшов цей захід у 3, 4, 5 та 7  класах нашої школи, на який класним керівником Потапенко І.М. був запрошений капітан запасу Збройних сил України Трофимчук О.В., що нещодавно повернувся із зони антитерористичної операції, де він служив більше року. Для нього діти підготували концертну програму, співали пісні, розповідали вірші, задавали багато запитань про його службу в АТО, на які він охоче відповідав. Олег Вікторович розповідав про побут у зоні АТО, про відношення між воїнами, про страшне обличчя війни із голодними дітьми та загиблими друзями. Готуючись до цієї зустрічі учні разом із класним керівником 5 класу Теслюк Г.О. готували різдвяне печиво, яке попросили Трофимчука О.В. передати до зони АТО нашим воїнам. Діти робили печиво у вигляді ялинок, чобітків, сніговиків, розмалювали його різними кольоровими помадками. Разом із печивом діти передали листи та малюнки, які старанно готували до цього дня.

 Також у нашій школі  готується відкриття меморіальної дошки загиблому воїну АТО Осташевському Олексію, який навчався  в нашому закладі. На виготовлення цієї дошки кошти також збиралися вихованцями нашої школи, провівши благодійний ярмарок восени цього року.

  Педколектив КЗШ №84 і надалі буде систематично працювати, виховуючи справжніх патріотів України.