Проф. робота

Серед різноманітних проблем нашого суспільства однією з найбільших є проблема катастрофічного погіршення стану здоров’я школярів, поширення негативних тенденцій серед учнівської молоді, незадовільною реалізацією усіх складових здорового способу життя.

Незважаючи на  всі складності нашого життя, кожен із нас має бережно ставитися до власного здоров`я, плекати найдорожчий скарб у житті і навчити цьому дітей та, навіть, їх батьків маємо ми – педагоги. Донести до свідомості наших учнів, що  тільки творча, духовно багата і здорова особистість зможе зрозуміти ці прості істини і вести здоровий спосіб життя,  плідно працюючи, активно відпочиваючи, щоб бути здоровим і щасливим.

      Тому у нашій школі проводиться постійна робота, метою якої є формування в учнів здорового способу життя, вироблення в кожного потреби та звички збереження, зміцнення власного здоров`я, а також активізація здорового способу життя, профілактика різних  захворювань, створення сприятливих умов для фізичного, психічного, соціального й духовного здоров`я дітей.

 

     Педагоги  нашої школи  впроваджують технології особистісно зорієнтованого навчання, які створюють дружні відносини  між учнями й учителями, впливають на стабілізацію позитивного психічного стану та формування духовності, суттєвого поліпшення здоров`я й фізичного розвитку учнів, сприяють вихованню дбайливого  ставлення до власного здоров`я, його зміцнення та збереження .

Вчителі нашої школи на уроках формують в учнів уміння:

дотримуватися правил особистої гігієни, розпорядку дня, режиму харчування, праці і відпочинку як важливої умови зміцнення здоров’я, запобігання захворюванням;

дотримуватись правил безпечної поведінки в різних ситуаціях;

уникати вживання алкоголю, тютюну та психотропних речовин,

надавати само- і взаємодопомогу та інше.

Формування у школярів необхідності дотримуватися здорового способу життя є одним із важливих напрямків роботи у нашій школі. Питання щодо здоров’я учнів піднімаються на педагогічних радах,  адмінрадах, батьківських зборах, засіданнях методичних об’єднань та тримається на постійному контролі

         З метою формування у школярів норм поведінки, дотримання правил безпеки життєдіяльності в школі були заплановані та проводилися заходи щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, запобігання аваріям, пожежам і нещасним випадкам виробничого характеру, попередженням випадків побутового травматизму, профілактики отруєнь дикорослими рослинами та грибами, попередженню пожеж та загибелі людей на них в осінньо-зимовий період, безпечного використання газу в побуті, профілактики нещасних випадків при використанні піротехнічних засобів, місячник безпечної поведінки на водних об’єктах у зимовий та літній періоди  та проведено профілактичні заходи проти грипу та інших гострих респіраторних захворювань , а також профілактики побутового травматизму.

         На виконання наказу по школі «Про проведення Всеукраїнського рейду «Увага! Діти на дорозі!», з метою активізації роботи по вивченню та дотриманню дітьми правил дорожнього руху та попередженню дитячого травматизму на дорогах з 20.08. по 20.09.14  у навчальному закладі пройшов місячник  «Увага! Діти на дорозі!». В рамках місячника: класні керівники проводили профілактичні бесіди, інструктажі,  єдиний урок з ПДР, конкурси, вікторини, практичні заняття.

У перший день занять, а також наприкінці кожної чверті, в усіх класах проводяться інструктажі з ТБ, ПДР, правил поведінки в громадських місцях та щоденно, після закінчення останнього уроку класні керівники проводять бесіди щодо  дотримання Правил дорожнього руху під час слідування  додому.

У 2015 році особлива увага приділялася профілактичній роботі, яка спрямована на протидію тероризму, уражень мінами та поводження дітей у разі виникнення надзвичайної ситуації. У закладі оформлено інформаційний стенд «Увага! ТЕРОРИЗМ», проведено інструктажі з працівниками та учнями  школи щодо правил поведінки при виявлені вибуховонебезпечних приладів та при виникненні  небезпечної ситуації, учнівським самоврядуванням випущено та розповсюджено пам’ятку із правилами поводження у разі небезпеки, класними керівниками щомісяця проводяться виховні заходи, вікторини, тренінги, щотижня у школі проходять евакуаційні заняття,  з метою формування у школярів стійких навичок поведінки у  надзвичайній ситуації, всі працівники школи ознайомлені з системою оповіщення «чужий»,   у  класних куточках відображено номери телефонів, за якими можна телефонувати в разі виявлення сторонніх у мікрорайоні школи.

Протягом року у нашій школі велика увага приділяється формування у школярів спортивних навичок. 

На виконання Указу Президента України від 29.06.1994 №340/94 «Про День фізичної культури і спорту» та листа Дніпропетровського відділення комітету фізичного виховання і спорту МОН України від 03.08.2015 №248, з 07-12.09.2015 в КЗШ №84  проходив Олімпійський тиждень, під час якого були проведенні різноманітні заходи, це і урочисті лінійки, конкурси малюнків, стіннівок, спортивні естафети,  змагання з футболу, тенісу, шахів. Класні керівники провели бесіди в класах «Здорова дитина, здорова родина, здорова нація», під час яких наголосили на важливість дотримання здорового способу життя та особливо занять спортом і фізкультурою. Класними керівниками були використані відеофільми та комп’ютерні презентації із відображенням спортивних досягнень українцями.

Після Олімпійського уроку у школі пройшла урочиста лінійка закриття Олімпійського тижня. На лінійці директор школи Бабіч Т.Г. привітала та нагородила грамотами  переможців різних змагань, подякувала за активну участь у проведенні Олімпійського тижня та висловила сподівання, що спорт для учнів нашої школи стане одним із улюблених занять. 

Закінчився Олімпійський тиждень у школі відзначенням у Довгинцівському дендрарії Дня здоров’я, під час якого  учні також провели багато естафет та ігор.

До Дня захисника України та Дня козацтва вчителями фізичної культури проводилися естафети, спортивні ігри, вікторини, до яких залучалися учні усіх вікових категорій. Найбільше дітям сподобалися «Лицарський турнір» (6-7 класи) , «Козацькі забави» (3-4 класи), змагання з футболу (переможці учні 7 класу) та спортивно-розважальна вікторина «Ми – нащадки козацького роду» (8-11 класи).

До Дня Збройних Сил України були проведені спортивні змагання з баскетболу (7-11 кл.) та 04.12.2015 педагогом-організатором Ніщик С.М. та вчителем фізичної культури Леончиком Є.О. було проведено спортивне свято «Батьківщину-мати умій захищати». Всі класи приготували стройову пісню з маршируванням, приймали участь у різноманітних веселих спортивних естафетах та конкурсах, змагалися на швидкість, на спритність, обробляли «рани» у конкурсі «Веселий медбрат», влучали у мішені, малювали «вороже військо» із зав’язаними очима. Свято пройшло цікаво та весело, діти завзято змагалися за перемогу.

 У школі в жовтні – грудні проходять заходи щодо профілактики грипу та інших распіраторних захворювань, під час яких лідерами учнівського самоврядування виготовлено та розповсюджено пам’ятку «Як захистити себе від ГРВІ та грипу», проведено ряд лекцій медичною сестрою школи Веремій І.В., ведеться постійний контроль за санітарно-гігієгічним станом у класних кімнатах, роз’яснювальна робота про ефективність вакцинації та профілактичних заходів, профілактичні диктанти, класні години,  з метою зменшення ризику захворювань.

Також, постійно ведеться робота з профілактики педикульозу, це і систематичні перевірки медичною сестрою учнів школи, бесіди щодо дотримання правил особистої гігієни, розповсюдження пам’ятки «Педикульоз у дітей», постійне функціонування інформаційного стенду.  

У листопаді 2015 року у школі пройшов місячник з профілактики травматизму , а у грудні місячник безпечного поводження на водоймищах взимку, під час яких також було заплановано та проведено профілактичні заходи, це і бесіди, виховні години, конкурси малюнків, написання диктантів, перегляд комп’ютерних презентацій та відеороликів на вказану тематику. 

         Педагогічний колектив школи і надалі буде працювати у напрямку залучення дітей до здорового способу життя, активним заняттям спорту,  використовуючи  у своїй роботі різноманітні здоров`язберігаючі технології.